Focus on Vocabulary Two

 

مرکز زبان آرمانی بزرگترین مرکز آموزش زبان انگلیسی و آموزش آیلتس با مدیریت ایمان مافی ارائه می دهد:

کتاب یاب آرمانی بزرگترین منبع جستجوی هوشمند و دیجیتال کتاب های آموزشی

 

یکی از با ارزشترین منابع تقویت لغت و آمادگی آزمون آیلتس

 

شناسنامه کتاب:
سطح هدف: زبان آموزان سطح  upper intermediate و بالاتر
نوع کتاب: بصورت خود خوان در کنار کلاس درسی یا کتاب های دیگر
مهارت هدف: تقویت دایره لغات آکادمیک
مخاطب هدف: عموم زبان آموزانی که قصد تقویت لغات خود را دارند و یا می خواهند برای بخش ریدینگ آیلتس یا تافل آماده شوند.

کتاب های Focus on Vocabulary 1 و Focus on Vocabulary 2 دو مورد از بهترین کتاب هایی هستند که برای تقویت دایره لغات آکادمیک زبان آموزان تاکنون منتشر شده اند. مولفان این دو کتاب سعی کرده اند تا واژگان عمومی و آکادمیک رایج را با استفاده از نگرشی کاربردی و علمی آموزش دهند. تمام لغات آموزش داده شده در متن های آموزشی استفاده شده است و زبان آموزان کاملا با نحوه استفاده آن ها در جمله آشنا می شود.

کتاب Focus on Vocabulary 1 سعی می کند بیش از ۵۰۰ گروه کلمات رایج عمومی را آموزش دهد. برای مثال کلمات act, action, active و activity همگی جزء یک خانواده محسوب می شوند. نویسندگان این کتاب معتقدند که هر چقدر زبان آموزان یک واژه را بیشتر ببینند، یادگیری آن کلمه نیز راحت تر می شود. بنابراین  آنها سعی کرده اند هر کلمه ای که آموزش داده می شود را چندین بار در کتاب بکار ببرند تا زبان آموزان کلمات را بهتر یاد بگیرند. این کلمات در یک سری متن های معمولا بلند استفاده شدند و تمریناتی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است تا عمق یادگیری افزایش پیدا کند.

 

کتاب Focus on Vocabulary 2 نیز از همان روش های کتاب قبلی پیروی می کند با این تفاوت که این کتاب بیش از ۵۰۰ مورد از خانواده کلمات رایج آکادمیک را آموزش می دهد. علاوه بر این کتاب Focus on Vocabulary 2 کلمات هم نشین (Collocation)  را نیز مورد توجه قرار داده است. این دو کتاب ارتباط مستقیمی با آزمون های آیلتس و تافل ندارند اما با این حال این دو کتاب مخصوصا جلد دوم برای زبان آموزان سختکوشی که به دنبال نمره های بالاتر در این آزمون ها هستند بسیار مفید خواهند بود و آن ها را برای درک متن های پیچیده و تمرکز بهتر بر روی لغات ضروری آیلتس و تافل آماده خواهند کرد.

کتابهای پیشنهادی